artykuł nr 1

Informacja

Miejsko-Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Szubinie informuje, że od 1 października 2021 r. dysponuje 15 miejscami świadczenia usług społecznych w Klubie „Aktywni Razem” w Rynarzewie oraz 15 miejscami świadczenia usług społecznych w Klubie „Aktywni Razem” w Zamościu. Szczegółowe informacje znajdują się w dziale „Projekty” / „Aktywni Razem -> Rynarzewo + Zamość 2”.

artykuł nr 2

DODATKOWY NABÓR UCZESTNIKÓW KLUBÓW

Kluby dla osób wymagających wsparcia w codziennym funkcjonowaniu ze względu na niepełnosprawność lub choroby zapraszają na zajęcia w miejscowościach Rynarzewo oraz Zamość, gmina Szubin.

Miejsko-Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Szubinie prowadzi dodatkową rekrutację wśród:

- osób niepełnosprawnych, które ze względu na chorobę nie mogą podjąć zatrudnienia, zaproszenie adresowane jest do pań w przedziale wiekowym 50-60 oraz panów 55-65;

- osób schorowanych w wieku emerytalnym, wymagających usług opiekuńczych poza miejscem zamieszkania ze względu na konieczność wsparcia w codziennym funkcjonowaniu.

 

Zajęcia odbywają się w świetlicach wiejskich. Różnorodne zajęcia są bezpłatne dla uczestników.

 

Od czerwca 2021 realizowany jest dodatkowy nabór uczestników Klubów. Zainteresowane osoby mogą zgłaszać się osobiście w Klubach, za pośrednictwem pracowników socjalnych, poczty tradycyjnej lub elektronicznie poprzez platformę  ePUAP.

Zachęcamy do zapoznania się z Regulaminem rekrutacji i wypełnienia Formularza zgłoszeniowego wraz z załącznikami. Dokumenty zamieszczone są pod tekstem, w wersji edytowalnej i *pdf. Szczegółowe informacje pod nr tel. 517  148  908. Ilość miejsc ograniczona.


Pomoc sfinansowana zostaje z Funduszy Europejskich w ramach projektu „Aktywni Razem -> Rynarzewo + Zamość”.

 

artykuł nr 3

NABÓR - OPIEKUNOWIE FAKTYCZNI

Miejsko-Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Szubinie proponuje bezpłatną pomoc opiekunom faktycznym osób wymagających wsparcia w codziennym funkcjonowaniu. Opiekunowie mogą skorzystać z porad psychologa lub coacha, a także uczestniczyć w warsztatach zwiększających praktyczne umiejętności w pracy opiekuńczej nad osobą starszą lub z niepełnosprawnością. Propozycja adresowana jest do osób pełnoletnich, mieszkańców gminy Szubin jak również osób uczących się lub pracujących na terenie województwa kujawsko-pomorskiego.

Opiekunem faktycznym jest każdy, kto opiekuje się osobą potrzebującą wsparcia w codziennym funkcjonowaniu, nie jest opiekunem zawodowym, nie pobiera wynagrodzenia z tytułu sprawowania takiej opieki, najczęściej członek rodziny, sąsiadka, osoba z otoczenia.

Zainteresowane osoby mogą zgłaszać się do końca czerwca 2021 r. osobiście do sekretariatu M-GOPS Szubin, za pośrednictwem poczty tradycyjnej lub elektronicznie poprzez platformę  ePUAP lub wysyłając zgłoszenie mailem z tytułem „Opiekun” na adres marzena.mierzwinska@mgopsszubin.pl

Zachęcamy do zapoznania z Regulaminem rekrutacji i wypełnienie Formularza zgłoszeniowego. Dokumenty zamieszczone zostają pod tekstem, w wersji edytowalnej i *pdf. Szczegółowe informacje pod nr tel. 517  148  908. Ilość miejsc ograniczona.

Pomoc dofinansowana zostaje z Funduszy Europejskich w ramach projektu „Aktywni Razem -> Rynarzewo + Zamość”.

artykuł nr 4

PROJEKT „AKTYWNI RAZEM -> RYNARZEWO + ZAMOŚĆ”

Projekt „Aktywni Razem -> Rynarzewo + Zamość” Gminy Szubin poprawia dostęp do usług społecznych świadczonych w interesie ogólnym 30 mieszkańcom gminy Szubin potrzebującym wsparcia w codziennym funkcjonowaniu. Działania w miejscowościach Rynarzewo oraz Zamość w imieniu Gminy Szubin realizuje Miejsko-Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej. Funkcjonowanie Klubów oparte zostaje na modelu wypracowanym przez M-GOPS w 2019 i 2020 r. w trakcie projektu „Aktywni Razem”, tj. średnio po 2 dni w tygodniu.

W okresie od sierpnia 2020 do września 2021 r. zorganizowanych zostanie 30 nowych miejsc świadczenia stacjonarnych usług społecznych w lokalnej społeczności w formie „Klubu Aktywni” Razem Rynarzewo oraz Klubu „Aktywni Razem” Zamość. Osoby zagrożone ubóstwem lub wykluczeniem społecznym, głównie starsze długotrwale chore lub z niepełnosprawnościami, uczestniczyć będą w specjalnie opracowanych Programach kształtujących różnorodne formy aktywności.

Dzięki rocznym działaniom organizowanym na terenie świetlic wiejskich podopieczni Miejsko-Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Szubinie  wzmocnią umiejętności niezbędne do życia osobistego i społecznego. Spotkania w Klubach zagwarantują kontakt z rówieśnikami w podobnej sytuacji oraz z trenerami reprezentującymi odmienne dziedziny życia. Warsztaty zapewnią podmiotowość i autonomiczność każdego z uczestników. Priorytetowo traktowane będą ich indywidualne potrzeby i możliwości.

W wyniku działań warsztatowych powstaną m. in. 2 klipy do piosenek i 1 aplikacja mobilna dla amatorów aktywności fizycznej. 2 spotkania integracyjne oraz 4 potańcówki ułatwią dialog międzypokoleniowy oraz wewnątrzpokoleniowy.

Ponadto 6 opiekunów faktycznych wykształci się w zakresie zachowań psychospołecznych oraz metod aktywizacji psychofizycznej osób potrzebujących wsparcia w codziennym funkcjonowaniu.

 

Wartość projektu: 424 846,20 zł, w tym dofinansowanie z Funduszy Europejskich: 361 119,27 zł.